KONST / Litografier / Färglitografi 10177326
*
nr 1017 7326
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, 2 st, Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: 32x46
Kondition: lösa blad
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 18:07:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 20:01:33
1
Vinnande bud
8/2 17:58:49
2
600 kr
8/2 17:58:49
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
*
Petter Thoen
Kondition: lösa blad
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Petter Thoen
nr 1017 7326
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, 2 st, Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets mått: 32x46
Kondition: lösa blad
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/2 20:01:33 | 1 | Vinnande bud |
| 8/2 17:58:49 | 2 | 600 kr |
| 8/2 17:58:49 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37



